Untitled
Doslo k chybe v kodovani.

Aktualizace Rance Šumava

Lidé mi píší a ptají se mě, proč neaktualizuji stránku „Ranec Šumava“.

Domnívám se, že po šumavském hospodaření pánů Musiola a Žlábka není co aktualizovat, neboť Šumava je dnes vykácená, vytěžená a prodaná do Německa. Zaplať Bůh, že už pan Žlábek jde konečně od válu. Díky jeho činnosti by dnes měl být Národní Park Šumava zbaven statutu „Národní Park“ a měl by být zařazen mezi běžné hospodářské lesy.

Pro srovnání se zajděte podívat do Bavorského národního parku, například na Luzný, a budete žasnout, jak se příroda dovede vzpamatovat sama, bez zásahu člověka. A tady si člověk uvědomí ten kontrast. Pan Ing Žlábek vykácí, a pak nařizuje, kde se má u nás jaký strom vysadit, aby to byla ta pravá příroda. V Bavorském národním parku o tom nechají rozhodovat samu přírodu, a je to sakramentsky znát.

V „Ranci Šumava“ bude co aktualizovat až tak po osmdesáti letech, až tam trochu lesy vyrostou, a pokud do nich nikdo nebude zasahovat. To už tady ale nebudu ani já, ani web stránka www.manana.cz .
Říjen 2003, Mañana

V tomto textu je zeugma, které používám nejen já s chutí a často. Co to je? Podívejte se do "Rance nezbytností".

Ranec Šumava jsem nakonec aktualizovat musel, protože Poslanecká sněmovna odsouhlasila zákon o jedné větě: "Prezident Dr. Edvard Beneš se zasloužil o stát." Tak jsem toto zákonné znění musel doplnit k výskytu jména Edvarda Beneše v Ranci Sudety - Dekrety, abych náhodou nebyl trestán.
Únor 2004, Mañana

Pan Vilém Kudrlička vydal svou nádhernou knihu o Šumavě v nakladatelství Baset letos v r. 2005, jmenuje se ŠUMAVA - co zmizelo z Královského Hvozdu.
Červenec 2005, Mañana